Vi var lite tveksamma till att boka det här hotellet eftersom det fanns så få recensioner. Men det visade sig att hotellet är helt nytt, det öppnade för ungefär en månad sedan.
Hotellet är otroligt fint och fräscht. Alla rum har en terass eller balkong där frukosten serveras varje morgon. Frukosten var ganska enkel men god. Vår enda kritik är att kaffet var för svagt. Personalen var otroligt trevlig och gav mycket bra service. Poolområdet är väldigt fint.
Med tanke på priserna på Santorini tycker vi att det här hotellet var väldigt prisvärt. Dock kan det vara bra att ha i åtanke att läget inte är supersmidigt om man inte har tänkt hyra bil eller moped, eftersom det är en liten promenad till närmsta busshållplats. Vi fick hjälp av hotellpersonalen att hyra en bil för ett bra pris som dessutom levererades till hotellet inom 30 min.
Överlag är vi väldigt nöjda med vistelsen och skulle definitivt rekommendera det här hotellet, i vart fall för de som vill komma bort lite från de mest turisttäta områdena på ön.